چربی سوزی و لاغری با سیر

چربی سوزی و لاغری با سیر

سیر یکی از پرخاصیت ترین مواد غذایی می باشد که موجب چربی سوزی و لاغری می شود اما باید بدانید سیر را چگونه و چه زمانی مصرف کنید تا در لاغری موثر باشد.

 

سیر یا لاهسون ماده مهمی در آشپزخانه هندیان می باشد پس می تواند به هر غذایی طعم دهی کند. سیر به عنوان یک منبع مهم تغذیه ای شناخته شده است زیرا:

 باعث کاهش وزن می شود.
 سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
 رگ های خونی را برای خون رسانی بهتر پاکسازی می کند.
 فشار خون را کاهش می دهد.
 التهابات را کاهش می دهد.
 از رگ های خونی حفاظت می کند.
 خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

در گزارش قصد داریم نقش سیردر کاهش وزن بررسی کنیم و چگونگی استفاده از آن را بیاموزیم . براساس یک مطالعه ، سیر برای کنترل وزن بهترین است زیرا ترکیبات مهم آن وظیفه کاهش چربی بدن را به عهده دارند و باعث می شوند تا هدف کاهش وزن میسر گردد . این ترکیبات مفید عبارتند از:

 ویتامین C
 ویتامینB6
 فیبر
 منگنز
 کلسیم

مصرف سیر خام به منظور کاهش وزن:

دلایلی وجود دارد که سیر را به عنوان یک ماده موثر در کاهش وزن تبدیل کرده است. سیر مسئول افزایش سطح انرژی است و تمام کالری های بدن را می سوزاند . همچنین متابولیسم بدن را تقویت خواهد کرد . سیر به عنوان سرکوب گر اشتها شناخته شده است بدان معنا که با افزایش احساس سیری شمارا از خوردن غذا بازمی دارد.

براساس مطالعه ای که در مجله تغذیه منتشر شد ، بین سیر و چربی سوزی ارتباط وجود دارد زیرا ترکیبات موجود در آن باعث تحریک روند چربی سوزی می شود.

سیر هم چنین یک سم زدای عالی می باشد و به دفع سموم از بدن کم می کند تا مانعی برای دستگاه گوارش نباشد . بنابراین سیر به کنترل سیستم دستگاه گوارش کمک خواهد کرد.

می توانید هر روز ناشتا یک حبه سیر کوچک را با آب ببلعید و اگر مشکل معده دارید ، بعد از صبحانه این کار را انجام دهید که به شدت در کهش اشتها موثر خواهد بود.

چگونه از سیر برای کاهش وزن استفاده کنید؟

بدین منظور می توان صبح ناشتا سیر خام را به همراه آب میل کرد . در واقع می توان با اضافه کردن آبلیمو به آب گرم و سیر محلول را نیز نوشید . ابلیمو یک محرک کاهش وزن است و گفته می شود یکی از بهترین ترکیبات برای کاهش چربی شکمی می باشد.
مصرف سیر و عسل برای کاهش وزن:

برای سم زدایی از بدن ترکیب سیرو عسل عالی است زیرا بسیار مقوی بوده و هضم را افزایش می دهد.

سیر خام از مواد مغذی بهتری نسبت به سیر پخته برخوردار است . مصرف عسل خام در اوایل صبح به متابولیسم چربی کمک بهتری می کند . عسل بدون چربی و بدون کلسترول است به همین دلیل در مهار گرسنگی کمک می کند ، همچنین منبع انرژی بوده و نشاط را طی روز فراهم خواهد کرد.

عسل خام نیز ماده ای است که شیرینی طبیعی داشته و توسط زنبور عسل و از شهد گلهای تازه بدست می آید . بدون هیچ گرمایش و پردازشی قابل استفاده است و خواص ضدباکتریایی دارد که علاوه بر کاهش وزن برای سلامت پوست نیز مفید است.

 

نحوه مصرف سیر خام و عسل:

مواد لازم:

 چند حبه سیر تازه
 مقداری عسل
 یک شیشه درب دار

طرز تهیه:

ابتدا پوست حبه های سیر را جدا کرده و آن ها را در دستگاه مخلوط کن خرد کنید . حبه های سیر خرد شده را داخل ظرف شیشه ای مانند یک ظرف مربا بریزید . چند قاشق عسل به حبه های سیر اضافه نموده و آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید . درب ظرف را بسته و آن را داخل کابینت در یک مکان خشک و در درمای اتاق به مدت یک هفته نگهداری کنید و با معده خالی مصرف کنید.

سایر نکات

 قبل از اضافه کردن سیر به رژیم غذایی خود حتما با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

از زیاده روی در مصرف سیر بپرهیزید زیرا می تواند اثرات مفید آن را معکوس کند.

واحد تحقيق و توسعه کارخانه برنا کامبوچا
ارسال دیدگاه