حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

سیر سیاه

آیا فواید سیر سیاه حتی بیشتر از سیر خام است؟

در نگاه اول، سیر سیاه ممکن است ظاهرش مانده به نظر برسد، اما این شکل از سیر معمولاً در غذاهای آسیایی دیده می شود و در کشورهای دیگر در حال رشد است. سیر سیاه اخیراً به عنوان یک غذای محبوب برای کسانی که به دنبال تقویت طعم و محتوای غذایی هستند، تبدیل شده است.

این ماده بی نظیر از Allium Sativum یا سیر معمولی تهیه شده است، و حتی بسیاری از همان مزایای سلامتی مانند سیر خام را دارد، از حفظ عملکرد مغز گرفته تا محافظت از سلامت قلب و غیره.

با این حال، تفاوت‌های زیادی بین این دو وجود دارد، سیر سیاه با غلظت بیشتر آنتی اکسیدان‌ها، با بافت مجزا، و عطر و طعم خاص خود است.

این شکل از سیر فرآوری شده می‌تواند طعمی بی نظیر و طعمی دلپذیر را فراهم کند. توی غذا از این استفاده کنید تا میهمانانتان ساعت‌ها از ماده مخفی سوال کنند.

سیر سیاه

سیر سیاه چیست؟

سیر سیاه، از سیر معمولی تهیه می‌شود که تحت شرایط منظم دما بین ۱۴۰ تا ۱۷۰ درجه فارنهایت به مدت سه تا چهار هفته تولید می شود. این امر به آن اجازه می دهد تا واکنش میلارد را طی کند، فرایندی شیمیایی که بین اسیدهای آمینه و کاهش قند رخ می دهد.

این واکنش نه تنها سیر را به رنگ تیره، بافت ژله ای و عطر و طعم متفاوت می بخشد بلکه ارزش غذایی این غذای فوق العاده را نیز بیشتر می کند.

طعم سیر سیاه معمولاً طعم ملایم شیرین و عطر و طعم بالزامیک توصیف می شود. در غذاهای خوش طعم و شیرین به طور یکسان عمل می کند و از گوشت گرفته تا دسر در همه چیز می‌توان استفاده کرد.

وقتی به تفاوت بین سیر سیاه و سیر معمولی نگاه کنیم، در واقع مقدار آلیسین در حالت دوم کاهش می‌یابد. به دلیل دارا بودن آلیسین، سیر تازه دارای طعمی تند تر و بوی بیشتر است.

این روند فرآوری آهسته در نهایت سیر را تیره می‌کند و طعم شیرینی به آنها می‌بخشد. همچنین باعث تغییر بافت سیر می شود و آنها را ژله ای مانند می کند.

قرن هاست که در ژاپن، کره جنوبی و تایلند سیر سیاه مصرف می شود. اخیراً به تایوان و سایر کشورها معرفی شده و سپس مورد توجه سرآشپزهای سطح بالا قرار گرفته است. امروزه سرآشپزها از آن استفاده می کنند تا طعم های بی نظیری به غذاهای ماهی، مرغ، ریچوتو و سوپ اضافه می کنند.

X